РИНКИ ГОНКОНГУ

Портове місто Гонконгу колись було однією з найголовніших колоній Британської Імперії в Азії. В даний час, Гонконг є частиною Китаю, але колоніальне минуле все ще значно впливає на життя міста. Деякі їдуть в Гонконг, чекаючи, що в місті буде панувати атмосфера, наповнена відбитками і відгомонами британської спадщини, інші очікують побачити місто, де шанують і зберігають китайські традиції; щоб зрозуміти, що ж собою являє Гонконг, і в чому його унікальність, потрібно приїхати сюди самому і побачити все на власні очі.

Одним з аспектів культурних пам’яток міста є його ринки; ніхто не сперечається, що ринки Ви можете знайти в будь-якому місті Європи або Азії, але ринки Гонконгу – це щось особливе, вони самі по собі можуть стати або бути вашим пунктом призначення: сімейні пари з дітьми обідають у «кафешках», в маленьких провулках, у той час як головна вулиця повністю заповнена туристами і місцевими торговцями. Навколо шум і гам, а морське повітря наповнюють аромати спецій та запахи їжі з місцевих ресторанчиків: це місце, яке у Вас навряд чи вийде забути. Найкращі ринки знаходяться на півострові Коулун, який вступає у гавань Гонконгу; хоча це зовсім не означає, що тут немає пари-трійки хороших базарів на самому острові. Але все ж ринки на півострові Коулун пропонують вам найкращий вибір товарів і ресторанчиків, де Ви можете покуштувати майстерно приготовані місцеві страви та напої.

Ми починаємо нашу подорож з одного найбільш примітних ринків – це нічний ринок на Темпл Стріт, неважливо скільки разів ви приходили на цей ринок, Вас буде нестримно тягнути прийти сюди знову і знову. Він займає кілька кварталів уздовж вулиці Темпл Стріт в окрузі Монг Кок. Звичайно ж це ринок на любителя; працює він тільки вночі, і далеко не всім сподобається ця какофонія шуму і миготливих вогнів, та й людей сюди приходить дуже багато, не кожен здатний таке витримати. В основному, тут торгують електронікою, одягом, (футболки, шкарпетки і нижня білизна), а також усякою всячиною, починаючи з саквояжів / дорожніх сумок, і закінчуючи книгами і секс іграшками. На кожному кроці, тут продають їжу з відкритих прилавків, напевно, щоб підтримати в Вас сили і енергію дістатися від одного кінця ринку до іншого.

Китайці називають денний ринок на вулиці Тунг Чой – Жіночий Базар (Ladies Market), але також це місце можна було б легко назвати спекулятивним ринком для туристів. Не можна сказати, що цей ринок більше для туристів, ніж для місцевих жителів, проте продавці тут набагато менш охоче йдуть на поступки і знижки, і набагато більш агресивні. Приголомшливий вибір товарів, але знову-таки з розрахунком на туристів; в разі якщо Ви шукаєте товари від “відомих виробників”, тоді цей ринок для Вас: Ви очам своїм не повірите, коли побачите нескінченні ряди фальшивих товарів і підробок відомих брендів.

Варто також звернути увагу і на ринок в центрі Стенлі, на південній стороні острова Гонгконг, це одна з багатьох причин, по якій вам варто відвідати це маленьке сільце на березі моря. Вони називають Стенлі “ринком для новачків” тут менше торгуються, продавці менш агресивні і напористі, а також він більше підходить тим людям, яких кілька лякає і пригнічує атмосфера величезних ринків Коулуна. Це абсолютно не означає, що тут не варто поторгуватися, просто цей ринок дійсно призначений для туристів. Тут дуже хороший вибір сувенірів, тому, якщо у ваші плани входить покупка сувенірів, тоді в першу чергу, вам слід пошукати саме на цьому ринку.

Шеунг-Ван це ймовірно один з найсучасніших районів Гонконгу; своїми висотними будівлями і діловими центрами він нагадує інші сучасні світові столиці. На Кет Стріт знаходиться “антикварний” ринок, він досить кумедний, і якщо є час, чому б не заглянути на нього; тут торгують пергаментними сувоями, монетками, які приносять удачу, і мініатюрними статуетками. Хоча, звичайно ж це ніякий не антикваріат, а тільки репродукції справжніх античних цінностей, виготовлені на материковій частині Китаю.

І наостанок, маленька порада – торгуватися потрібно обов’язково, всі продавці на будь-якому ринку Гонконгу очікують цього, і поважають уміння торгуватися, інакше Ви переплачуєте. Принаймні, Ви повинні отримати знижку близько 30% від початкової ціни:

  • для початку запропонуйте низьку ціну, навіть дуже низьку; скажімо десь 20%, хоча багато хто починає з 50%. Однак, чим нижче ціну ви запропонуєте, тим більше у Вас буде місця для маневру.
  • Ви повинні знати за що Ви платите. Уважно огляньте предмет торгівлі, переконайтеся, що він дійсно якісний.
  • намагайтеся вести себе як місцевий житель. У Гонгконгу дуже багато іноземців, і якщо у Вас вийде виглядати і вести себе як місцевий, тоді у Вас буде велика перевага. Це означає, що, в першу чергу, Вас не повинен видавати одяг і дорогі прикраси, які в будь-якому випадку, переважно буде залишити вдома.
  • якщо домовитися з продавцем не вдалося, нічого страшного. Не переживайте, на наступному прилавку Ви напевно знайдете те ж саме. Продавець може покликати Вас назад з остаточним пропозицією, але Ви повинні знати, яка ціна буде для Вас прийнятною. Якщо пропозиція Вас не влаштовує, тоді краще продовжити пошуки.

І ось, покуштувавши різноманітних китайських і не тільки китайських делікатесів, і набравши повні сумки сувенірів для Вас і ваших друзів, Ви рухаєтеся далі. Не дозволяйте всій цій штовханині і людському потоку навколо звести з розуму – глибоко вдихніть і з задоволенням пориньте в метушливий і святкове божевілля ринків Гонконгу.

УСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ В ПЕКІН
Столиця Китаю Пекін з висоти пташиного польоту нагадує листок паперу в клітинку: всі вулиці строго спрямовані з півночі на південь і зі сходу на захід і перетинаються під прямим кутом...
Детальніше
ДОСТАВКА ВАНТАЖІВ З КИТАЮ - ПЛЮСИ ТА МІНУСИ
Доставка вантажів з Китаю дозволить Вам здійснювати дуже вигідні угоди, що приносять Вашому бізнесу значний прибуток...
Детальніше
ПОРТИ КИТАЮ
Так як КНР сьогодні є «фабрикою» світу у виробництві більшості, кількості різних товарів, то уряд Китаю приділяє велику увагу на розвиток портів Китаю...
Детальніше