УСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ В ПЕКІН

Столиця Китаю Пекін з висоти пташиного польоту нагадує листок паперу в клітинку: всі вулиці строго спрямовані з півночі на південь і зі сходу на захід і перетинаються під прямим кутом. Уявна лінія проходить через Імператорський палац і ділить місто на дві рівні частини. Вони повторюють один одного, як в дзеркальному відображенні. Таке планування міста відображає космічний порядок, за задумом древніх архітекторів.

Пекіну вже понад тисячу років. Зараз це справжній мегаполіс: тут мешкають близько 13 млн осіб 56 національностей.

Знайомство з головним містом Китаю можна почати з центральної площі Пекіна – Тяньаньмень (площа Воріт небесного спокою), яка розташована на південь від знаменитого Забороненого міста. На її території в 44 гектари одночасно може перебувати 1 млн осіб. Це найбільша в світі площа.

Не поспішайте, зупиніться, озирніться. Вас оточують пам’ятники сучасної історії Китаю. У центрі площі Тяньаньмень знаходиться монумент Народним героям, його висота 38 метрів. Неподалік розташований мавзолей Мао Цзедуна, там зберігається саркофаг з тілом Великого Керманича китайського народу. Китайці дуже шанують свою сьогоднішню історію. А ось до більш древнім спорудам ставлення прохолодне. Ну, було – і добре! Але туристів-то якраз і цікавлять пам’ятники старовини глибокої.

Одним з таких древніх споруд є найбільший храм в світі – Храм Неба (Тяньтань). Його площа – 270 гектарів. Він ось уже 500 років радує віруючих. Його дах покритий блакитною черепицею під колір неба, південна частина Храму має форму квадрата, а північна – кола. Коло символізує сили Неба, а квадрат – сили Землі. До речі, первинна назва Храму – Храм Неба і Землі, але в 1530 році в Пекіні побудували інший Храм, якому дали ім’я Храм Землі. І з тих пір в Храмі Неба імператори молилися небесам про багатий врожай і відсутності воєн. Возносили вони свої благання в Залі жнивних молитов (Циняньдянь), який знаходиться в північній частині Храму. У 1889 році він сильно постраждав від удару блискавки, але потім був відновлений. Цей зал є круглою будівлею, чий триярусний дах підтримують тільки 28 сорокаметрові дерев’яних колон.

У сусідньому приміщенні раніше навчали храмовій музиці. Тепер там виставлені стародавні китайські музичні інструменти.

У Китаї збереглися і численні поховання імператорів, які включають в себе гробниці, храми, службові приміщення. Найбільш відоме знаходиться в 60 км від Пекіна і називається 13 гробниць династії Мін (Шисаньлін). Першу гробницю побудував в 1413 році імператор Юнле для своєї коханої дружини Сюй, а потім і сам знайшов спокій поруч з дружиною. Потім поруч поховали ще 12 імператорів з династії Мін. Тут же розташовані й могили дружин і дітей правителів. Через дорогу, що веде до усипальниць імператорів, перекинулася білосніжна мармурова арка. Їй вже 450 років, але на її поверхні все ще видно драконів, що охороняють сон царів. Компанію гробниць складають і 24 кам’яні скульптури тварин, серед них леви, слони, коні. Поруч застигли статуї великих чиновників, воєначальників, радників. Без них імператори не могли собі уявити життя на тому світі. Тільки вони, та ще туристи, пам’ятають про могутніх правителів Стародавнього Китаю.

Пекін знаменитий також своєю оперою, зоопарком, у якому представлено 6 тисяч тварин, одним з кращих океанаріумів в Азії. Відпочити від маси вражень можна в мальовничому Парку Бейхай, розташованому в центрі міста.

АКСЕСУАРИ ДЛЯ ТЕЛЕФОНІВ І ПЛАНШЕТІВ З КИТАЮ
Як відомо, на сьогоднішній день в Китаї без проблем можна знайти найрізноманітніші товари будь-яких видів і категорій...
Детальніше
УСТАТКУВАННЯ З КИТАЮ
Якщо вам необхідно сучасне обладнання з Китаю, то компанія MIRRO до Ваших послуг. Ми спеціалізуємося на пошуку, закупівлі різних товарів в Китаї...
Детальніше
ПОРТИ КИТАЮ
Так як КНР сьогодні є «фабрикою» світу у виробництві більшості, кількості різних товарів, то уряд Китаю приділяє велику увагу на розвиток портів Китаю...
Детальніше